Kategoriler
Eğitim Firma Yurt

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu olarak faaliyet göstermekte olan Ülkü Kız Öğrenci Yurdu, 29 yıllık yurt hizmeti tecrübesi ile siz değerli öğrencilerimize hizmet vermektedir. Yurt, 1993 yılında Ziraat Yüksek Mühendisi Sayın Ülkü HAYKIR ve Merhum Eşi Yüksek Mimar Sedat Akın HAYKIR tarafından kurulmuştur. Ülkü Kız Yurdu, faaliyetine butik kız yurdu olarak başlamıştır ve günümüze kadar hizmet vermeye devam etmiştir.

Yurt, öğrenciler için birden çok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan en önemlisi de ulaşımdır. Metroya 100 adım mesafesinde, Ted Üniversitesi ‘ne 200 metre mesafesinde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘ne 10 dk yürüme mesafesindedir.

Ülkü Kız Yurdu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için link üzerine tıklayabilir ve ilgili web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kategoriler
Eğitim Firma Yurt

Ülkü Kız Yurdu Ankara

Ülkü Kız Yurdu Ankara ‘nın en iyi kaliteli ve güvenilir bir yurdudur. Ankara ‘ya üniversite eğitimi almaya gelmiş olan kız öğrencilerine barınma hizmeti sağlamaktadır. Kız Yurdu tüm okullara kolay bir ulaşım sağlamaktadır. Çoğu fakülteye 10 15 dk lık yürüme mesafesinde bulunmakta olan yurt, aynı zamanda metro ve otobüs duraklarına da 2 dk yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘ne 10 dk yürüme mesafesi uzaklığında bulunmaktadır.

Oluşturulmuş olan https://www.ulkukizogrenciyurdu.com/ linkine tıklayarak Ülkü Kız Yurdu ‘nun internet sayfasına hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlayabilir ve yurt hizmetleri hakkında detaylı bir incelemede bulunabilirsiniz.

İletişim adresi aşağıdaki gibidir:

Meşrutiyet Mahallesi, Karanfil Sokak, No:61 Kızılay, Bakanlıklar /ANKARA

Tel: 0 532 165 59 10

Kategoriler
Eğitim Firma Yurt

Ankara Ülkü Kız Yurdu

Ankara Ülkü Kız Öğrenci Yurdu, Sayın Ülkü HAYKIR ve Merhum Eşi Yüksek Mimar Sedat Akın HAYKIR tarafından 1993 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun ardından butik kız yurdu olarak faaliyete geçen Ülkü Kız Yurdu, geçmişten bugüne vermiş olduğu hizmetlerde öğrencilere kendi evlerindeki rahatlığı aratmayacak bir şekilde yurt hizmetleri sunmaktadır.

Yurdun müstakil bahçesi ve güvenlik hizmeti bulunmaktadır. Ayrıca yurt içerisinde bir, iki, üç ve de dört kişilik odalar bulunmaktadır. Tüm oda çeşitlerinde de banyosu oda içerisinde bulunmaktadır. Her odada öğrenciye özel çift kapaklı kıyafet dolabı, çalışma masası ve sandalyesi bulunmaktadır. Ayrıca yurdun sağlamış olduğu önemli hizmetlerden bir diğeri de çamaşırhane hizmetidir.

Ankara Kız Yurdu hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak için link üzerine tıklayabilirsiniz.

Kategoriler
Eğitim Firma Yurt

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu Hakkında Bilgi

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu olarak, Ankara‘da kız öğrencilerimiz için ev konforunda hizmet sağlamaktayız. Yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği, 24 saat ısınma ve  sıcak su hizmetleri bulunmaktadır. Banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz.

Ankara  Kız Yurdu Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Butik Kız Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülerek ve tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Çünkü sağlığınız bizim herşeyden önemlidir.

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu

Ülkü kız öğrenci yurdu Ankara Kızılay’da 1993 yılında kurulmuştur.Yurt uzun yılardır kız öğrencilerine güvenli ve kaliteli konaklama sağlamaktadır. Üniversite okumak için Ankara’ya pek çok öğrenci gelmektedir. Öğrencilerin güvenli bir şekilde konaklaması, evlerindeki sıcak ortamı aramaması ve sadece derslerine odaklanmaları için yemek, temizlik gibi ihtiyaçlarını yurt tarafından yapılması onlar için büyük bir avantajdır. Böylelikle öğrenciler ders dışında ki ihtiyaçlarını düşünmek zorunda kalmadıkları gibi aileler de çocukları için daha az endişelenmiş olurlar.

Yurtta Kalmanın Avantajları

Üniversite öğrencilerinin çoğunlukla tercih ettiği bir seçenek yurtlardır. Çünkü öğrenci evlerinde yaşamak oldukça zordur. Yemeği, çamaşırı, temizliği derken birde ek kira haricinde faturalar da eklendiği için sıkıntılı günler yaşanabilmektedir. Ayrıca evdeki işlerden dolayı derslerine ayırdıkları zaman daha kısadır. Bu nedenle yurtta kalmak her açıdan daha avantajlıdır.

Aynı zamanda yurtta kalmanın sosyal açıdan da avantajları da vardır:

Diğer bölümlerden arkadaş olması,

Sınav dönemlerinde not sıkıntısı çekmezler.

Paylaşım ve Dayanışma

Toplu yerde yaşama alışkanlığı.

Ankara’da bir üniversite kazandıysanız ve yurt arayışınız var ise Ankara Kız Öğrenci Yurdu ile iletişime geçebilirsiniz.