Kızılay Kız Öğrenci Yurdu Hakkında Bilgi

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu Hakkında Bilgi

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu olarak, Ankara‘da kız öğrencilerimiz için ev konforunda hizmet sağlamaktayız. Yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği, 24 saat ısınma ve  sıcak su hizmetleri bulunmaktadır. Banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz.

Ankara  Kız Yurdu Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Butik Kız Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülerek ve tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Çünkü sağlığınız bizim herşeyden önemlidir.

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu

Ülkü kız öğrenci yurdu Ankara Kızılay’da 1993 yılında kurulmuştur.Yurt uzun yılardır kız öğrencilerine güvenli ve kaliteli konaklama sağlamaktadır. Üniversite okumak için Ankara’ya pek çok öğrenci gelmektedir. Öğrencilerin güvenli bir şekilde konaklaması, evlerindeki sıcak ortamı aramaması ve sadece derslerine odaklanmaları için yemek, temizlik gibi ihtiyaçlarını yurt tarafından yapılması onlar için büyük bir avantajdır. Böylelikle öğrenciler ders dışında ki ihtiyaçlarını düşünmek zorunda kalmadıkları gibi aileler de çocukları için daha az endişelenmiş olurlar.

Yurtta Kalmanın Avantajları

Üniversite öğrencilerinin çoğunlukla tercih ettiği bir seçenek yurtlardır. Çünkü öğrenci evlerinde yaşamak oldukça zordur. Yemeği, çamaşırı, temizliği derken birde ek kira haricinde faturalar da eklendiği için sıkıntılı günler yaşanabilmektedir. Ayrıca evdeki işlerden dolayı derslerine ayırdıkları zaman daha kısadır. Bu nedenle yurtta kalmak her açıdan daha avantajlıdır.

Aynı zamanda yurtta kalmanın sosyal açıdan da avantajları da vardır:

Diğer bölümlerden arkadaş olması,

Sınav dönemlerinde not sıkıntısı çekmezler.

Paylaşım ve Dayanışma

Toplu yerde yaşama alışkanlığı.

Ankara’da bir üniversite kazandıysanız ve yurt arayışınız var ise Ankara Kız Öğrenci Yurdu ile iletişime geçebilirsiniz.

mobdun

mobdun