Günlük Kiralık Ev Nedir?

Günlük Kiralık Ev Nedir?

Dünyada çok kullanım gören günlük kiralık ev kavramına ne yazık ki ülkemizde iyi bir şekilde bakılmıyor. Sizler için günlük kiralık evler ne işe yarar nedir diye araştırmalar yaparak her şeyi size aktarmak istedik.

Günlük kiralık ev nedir?

Günlük kiralık evler, Pahalı bütçeli olan otel fiyatları, ani gereken konaklama durumu, başka şehir de birkaç gün bulunma durumları alternatif konaklama olarak ortaya çıkarttı. Tatil yapmak isteyen ve evli olmayan çiftler için otellerde konaklama zorluklarının yaşanması sonucu bu tür evler kiralanmaya başlandı.

Hastanelere, hava limanlarına ve tatil alanlarına yakın yerlerde günlük kiralık evler adeta patlama yaşadı. İstanbul’da edinilen bilgilere göre günlük kiralık şeklinde verilen ev sayısı neredeyse 50 bini geçiktir.

Günlük Kiralık Ev Yasal Mı?

Günlük kiralık ev durumunda henüz bir oda ya da dernek yok. Denetim altında olması için hükümet bir genelge yayınladı. Günlük kiralık ev genelgesi ile ilgili en önemli kısım ise oteller gibi işlem görecek olması. Belediye’ye beyanda bulunup izin alındıktan sonra emniyetle iletişime geçerek firmanıza 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununa göre geçici ikamet ve kimlik bildirme projesi çıkarmanız gerekiyor.

Balıkesir’de günlük kiralık ev için Balıkesir kiralık eşyalı daire ilanlarına bakabilirsiniz.

mobdun

mobdun