Motor mu Araba mı Daha Rahat

Motor mu Araba mı Daha Rahat

Milyonlarca insan, tek bir soru… Motor kullanmak mı yoksa araba kullanmak mı? Sizin düşünceniz nedir bilemem ama bence ikisininde kendine göre haklı yönleri var tercih edilmek için… Mesela arabada kendimizi daha güvende hissedebiliriz. Çünkü kapalı bir ortamdayız. Ancak motor için aynı şey geçerli değildir. Motor biraz daha hayatın içindedir! Motor ruhu denen bir olay vardır ve bunu ancak motorcular bilir. 2 teker üzerinden inip asla dört tekere binmek istemezler. Maceracı ruh!

Hava şartları da bu konuya dahil olmaktadır çünkü hava yağmurlu veya karlıysa motor kullanan kişi için bir hayli zor olacaktır. Aynı zamanda aracın camında buzlanma meydana geldiğinde porwax antifrizli cam suyu ile buzun çözünmesini sağlayabilmektedir. Ancak araba  kullanan klimasını açacak ve ısınarak yoluna devam edecektir. Motor için karlı ve yağmurlu hava oldukça tehlikelidir.

Trafik söz konusu olduğunda da motor, arabaya göre daha şanslıdır. Dar ve küçük yollardan bile kaçabilir.

Ancak araç için aynı şey söz konusu olmayacaktır ve trafik açılana kadar beklemek zorundadır. Aracı kullanırken lastik patlaması yada arabanın bozulması durumunda mobil lastik yol yardım beklenmesi gerekir. Aracın çekilmesi yada lastik değişimi uzunca kuyruklara sebep olacaktır. Motorda bir arıza meydana gelse en az iki kişinin yardımıyla yol kenarına çekilebilir ve yardım beklenebilir. Başka bir dikkatinizi çekeceğim konu da araba kullanan erkeklerin gergin ve sinirli olduğudur. Motor kullananlar ise genelde daha mutlu ve daha rahattır.

Arabanın farklı bir avantajı da iç alanı oldukça fazladır ve sevdikleriniz ile birlikte yolculuk yapabilirsiniz. Ancak motor için sadece tek bir arka koltuk bulunmaktadır. Sadece yanınıza 1 kişi alabiliyorsunuz. Yani kalabalık bir aileniz varsa beraber yolculuk fikri şimdiden iptal… Ancak başka bir iyi yönü olan motoru park etmekte arabaya oranla çok daha rahattır. Çap olarak arabaya göre daha küçük olduğu için trafik ve park konusundan muafsınız.

Ancak araba ile özellikle İstanbul gibi bir yerdeyseniz park yeri bulmakta zorlanacaksınız. Hele bir de aracınız biraz büyük ise! Ayrıca giyinip süslenip hazırlandığınızda araba ile yolculuk etmek sizi yormaz ancak o saç ve kıyafet ile motordan indikten sonra evdeki haliniz ile arada dağlar kadar fark olabilir. Ah şu rüzgar!

Giyim demişken araba ve motor kullanan insanların giyimleri de ona göre farklılık göstermektedir. Motorcular biraz daha deri ve salaş takılırlar. Botları bile tam bir motorcu tarzını ifade eder. Ancak araba aşırı rahat olduğu için giyim seçeneği daha geniştir. İstedikleri gibi giyinip çıkabilirler çünkü nasılsa hem kapalı alan hem de kimse görmeyecek. Yani her iki seçenek içinde ruh haliniz ve tarzınız ile birlikte rahatınıza ne kadar düşkün olduğunuz önemlidir. Seçim sizin… 🙂

mobdun

mobdun