Kategoriler
Firma İnşaat ve Yapı Sektörü Teknoloji

Akıllı Ev Sistemleri İle Hayat Kolay

Günümüzde çok hızlı bir şekilde popülaritesini artıran akıllı ev sistemleri gün geçtikçe hayatımıza daha fazla entegre olmaktadır. Akılı ev sistemleri insan hayatının günlük yaşantısına şimdi olduğu gibi gelecekte de çeşitli  hizmetler sunarak hayatını kolaylaştırmaya devam edecektir. Bu sistem sayesinde uzaktan kontrol sistemi ile güvenlik dahil evinizde bulunan pek çok eşyayı bir tuşla kontrol edebiliyorsunuz.

Her ne kadar bazı kesime göre insanı tembelliğe iten bir sistem gibi düşünülse de çok yoğun bir iş koşturmasından sonra çok yorgun bir şekilde eve geldiğinizde uzandığınız yerden ev ile ilgili pek çok şeyi sadece bir kumanda ile kontrol etmek, güvenliğinizi takip etmek çok güzel bir durumdur. Ayrıca bu sayede güvenliğiniz için insana gereksinim duymazsınız. Dolayısıyla bu sistem her geçen gün kendini geliştiren ve insan hayatını kolaylaştırmaya devam etmektedir.

Kategoriler
Firma İnşaat ve Yapı Sektörü Teknoloji

Akıllı Ev Çözümleri

Akıllar ürünler teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte hayatımızın vazgeçilmezi oldular. İlk olarak akıllı telefonlar hayatımıza girdi. Ardından akıllı televizyonlar, akıllı beyaz eşyalar, akıllı arabalar derken hayatımızda pek çok ürün olmaya başladı.
Bunların hepsinin birleşimi olan akıllı evler ise artık çoğu ev arayan bireyler için ayrı bir seçenek oldu. Özellikle yoğun bir iş temposu olan kişiler için çok ideal.
Peki bu akıllı evler nedir?
Akıllı ev çözümleri ile projelendirilmiş evlerde neredeyse her şeyi yapmak mümkün.
Akıllı evde neler yapılabilir?
Evin güvenliği maksimum derecesindedir. Evinize gelen kişi tanınır. Aynı zamanda bırakılmış mesajlar okunabilir. Gaz, su vanalarını evinizde olmasanız dahi kapatabilirsiniz. Aydınlatmaları ve perdelerinizi açıp, kapatabilirsiniz.
Bu ve benzeri pek çok şeyi sadece bir tuşla yapabilirsiniz.
Kategoriler
Firma İnşaat ve Yapı Sektörü Teknoloji

Kablolu Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı ev sistemleri gün geçtikçe daha çok rağbet görmekte. Çünkü artık karı koca çalışan pek çok aile var. Durum böyle olunca pek çok şeye yetişmek artık çok zor ve yorucu olmakta. Aynı zamanda günlük yapacağınız rutin işleri düşünmek zorunda kalmıyorsunuz. Evimizin ısınması gibi. Bunun dışında en önemlisi evinizin güvenliği. Evinizde yangın, deprem veya hırsız girdiğinde hemen haberiniz olduğu gibi hızlı bir şekilde önlemi de alınmakta.

Akıllı ev sistemlerinde kablolu akıllı ev sistemleri daha güvenlidir. Genellikle yeni yapılan binalarda daha güvenilir olduğu için kablolu modelleri tercih edilmektedir. Asos Elektronik sizler için en güvenilir kablolu ve kablosuz akıllı ev sistemlerini projelendirerek hayata geçirmektedir.